MEZOBOTOX

MEZOBOTOX

Mezoterapi, derinin (mezoderm) yüzeysel katmanları içine az miktarda aktif madde / ürün verilmek suretiyle kullanılan ve ürün tipine bağlı olarak bir koruyucu amacı elde etmek için tasarlanmış bir tekniktir. Bilindiği gibi BOTOX uygulamaları, kaş arası, göz etrafında kaz ayakları, alın ve derinleşmiş mimik çizgileri için yapılan bölgesel uygulamalardır.

Mezobotoxun klasik botox uygulamalarından farkı, düşük dozlarda tüm alana yüzeysel olarak uygulanmasıdır. Mezobotoxun derin kaslar üzerinde etkisi olmadığından, ifadenizde değişiklik olmadan yüzeysel ince çizgilenmeler de azalma sağlamaktadır.

 

Mezobotox yüz bölgesi, dekolte, boyun ve ellerde gençleştirici etki sağlamak, derinin yüzeysel katmanlarını gençleştirerek yaygın ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesini sağlamak ve cildin yağ salgısını düzenlemek için uygulanmaktadır. Özellikle yağlı ve akneli ciltlerde cildin yağ salgısını azaltmak için kullanılan tedavi prosedürlerinin arasında başarılı bir şekilde yerini almıştır.

MEZOBOTOX, önceden anestezik bir krem uygulanmış cilde, roller yöntemi ile kanalların açılması ve napaj tekniği ile yüzeysel mikroenjeksiyonların yapılması şeklinde uygulanır. Uygulama sonrasında cildin hassasiyetine ve yapısına bağlı olarak 1-2 saat süren noktasal kızarıklıklar görülebilir. Mezobotox, 4-6 ayda bir tekrarlanabilir. Aydınlanma etkisi 3 gün sonra tam etkisi de 15 gün sonra tamamen görülür.