Karın Germe

Karın Germe

Doğum sonrası, kilo alıp verme sonucu, karın kaslarının anatomik olarak gevşemesi, karın bölgesinde sarkmalara neden olur. Bu da estetik olmayan bir görüntüye neden olur.

 

Abdominoplasti, karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunun alınmasını, karın duvarı kaslarının eski gerginliğine ulaşmasını sağlayan bir ameliyattır. Abdominoplasti uygulamasının hemen ardından karın bölgesinin görünümünde son derece çarpıcı bir düzelme dikkati çeker.  Abdominoplastinin beraberinde sırt ve bel bölgesine yapılan liposuction ile ince bir bel elde edilebilir.

 

Abdominoplasti iki şekilde yapılabilir. Sadece alt karın bölgesinde hafif derecede çatlak ve sarkma olan kişilerde mini-abdominoplasti, ciddi derecede çatlak ve sarkmış olan karınlarda total abdominoplasti işlemi uygulanır. Klniğimizde hastalarımıza gergin yüksek karın germe (High Lateral Tension Abdominoplasy) tekniğini uyguluyoruz.

Bu teknikte daha önceki klasik ameliyatların aksine bel kavisi ortaya çıkar. Bütün karın cildi kaldırılmaz, sadece orta hattaki kasların yaklaştırılacağı bölge açılır. Böylece dolaşımın bozulma riski azaltılır. Aynı zamanda hem karın hem de uyluk bölgesinin gerilmesi sağlanır.

Uygun teknikle deri altı dikişler konur ve daha az iz kalır. Abdominoplasti, hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılan, yaklaşık üç saat süren bir ameliyattır. Bir veya iki gece hastanede kalınır. Operasyon sonrası ilk hafta sürekli, daha sonraki dönemde ise sadece gündüz korse giyilir. Bir hafta, on gün içinde normal hayata dönülebilir.

Derideki ameliyat izi, bikini ve çamaşır içinde kalacak şekilde planlanır ve eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş almaya gerek yoktur