Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Ameliyatı

Göz kapağı ameliyatları bakışlarda canlanma, üzgün, yorgun ve kızgın görünen yüz ifadesinde düzelme ve gençleşmeyle birlikte kişinin kendine olan güvenini de arttırır.

Göz kapağı ameliyatları alın kırışıklığı ve kaşlarda sarkıklığın söz konusu olduğu durumlarda alın germe, kaş kaldırma, şakak germe ameliyatları; yanaklarda sarkıklığın söz konusu olduğu durumlarda ise orta yüz germe (yanak kaldırma) ameliyatı ile birlikte yapılırsa sonuç daha tatmin edici olur.

Muayenede alt ve üst göz kapakları, konumları ve anatomik yapılan farklı olduğu için ayrı ayrı değerlendirilir, uygulanan cerrahi girişimin niteliği de farklıdır. Ameliyat, üst göz kapağında kıvrım çizgisi üzerinden, alt göz kapağında kirpiklerin hemen altından girilerek yapılır, bu sayede hiç iz kalmaz.

Alt göz kapaklarında kırışıklık oluşturan bollaşmış deri düzeltilmekte, dışarıya doğru bombelik oluşturan yağ torbacıklarının pozisyonu değiştirilmektedir.

Göz kapağı ameliyatları çoğunlukta lokal anestezi, ek bir girişim varsa genel anestezi altında yapılabilir. Her bir göz kapağının düzeltilmesi yaklaşık 30 – 40 dakika sürer. Ameliyat sonrası sadece göz kapaklarınızın üstünde ince bantlar olacaktır.

·          Ameliyattan sonra aynı gün eve dönülebilir.
·          Ağrı yoktur.
·          Ödem ve morluklar beş, yedi gün içerisinde azalır.
·          Ameliyatın ikinci günü ile bir hafta arasındaki sürede dikişleriniz alınacaktır.
·          Dikişlerden sonra şişlikleriniz daha da azalacak, işinize dönmenizde bir sakınca olmayacaktır.
·          Kesin sonuç üç, altı ay sonra oluşur.